Dodany: 2013-06-20 12:04:57

 

TransportTransport to pojęcie ogólne. Jest szerokie i bardzo wszechstronne może być rozpatrywane na wiele sposobów. Rodzaje transportu mogą być bardzo różne od transport krajowy po globalny, międzynarodowy itp.

 

Trasy są bardzo ważnym elementem podziału transportu. Inny jest zasięg i cennik za transport krajowy niż ponadnarodowy. Wiąże się to bezpośrednio z wielkosćią trasy, kosztmai jak zużycie paliwa, koszty magazynowania w drodze. Pod tymi względami transport krajowy na pewno wypada korzystnie. Sam transport to przewóz osób i towarów w zamian za odpłatne wynagrodzenie.

 

I tu pojawia się kolejne kryterium podziału transport towarów i osób. W transport krajowy najważniejszy jest dobór środków lokomocji do możliwych tras i oczywiście czasu realziacji dostawy a także wielkości zapasów. Warunki utrzymania towaru w trakcie transportu to kolejne ważne kryterium. Może mocno skomplikować wszystko. Pojęcie transportu jest pojęciem niezwykle szerokim nie zamyka się tylko do przedstawionego podziału. Kryteriów jest wiele.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Transport
Nick: