Dodany: 2013-06-20 12:48:01

 

Na czym polega transport kolejowy Koleje to jedno ze źródeł transportu najszybciej się rozwijającego. Dynamiczny jej rozwój może sprawić, że znowu będzie ona na pierwszym miejscu pod względem szybkości działania w transport krajowy.

 

Na dłuższe dystanse niż te wykonywane w ramach transport krajowy nie ma co angażować kolei. Z tej racji, że przy przejazdach za granicę obowiązują korki, przestoje, i inne przepisy odnośnie przewozu towarów zwłaszcza tych specjalistycznych. To bardzo istotny aspekt spoczywający na pociągach. Plusem jest na pewno to, że dzięki kolei można w transport krajowy przewieść towar z kopalni np. węgiel prosto do portu w Gdańsku. I to w ilości dużo większej niż z pomocą transportu kołowego.

 

Nawet na tiry nie załadujemy takiej ilości towaru jak na pociąg. Pociąg wymaga jednak odpowiedniego przystosowania, ale za to można nim przewieść po przystosowaniu dosłownie każdy rodzaj towaru jaki chcemy. To niebywała zaleta jaką ma transport krajowy z tytułu korzystania z kolei na szeroką skalę. Warto jednak przewidywać jakie to może mieć długofalowe skutki. Na pewno branża ta przeżywa nieco renesansu, ale gdyby jeszcze ładować tiry na tory to już w ogóle można by zrewolucjonizować branżę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega transport kolejowy
Nick: