Dodany: 2013-06-20 12:51:13

 

Na czym polega transport rurociągowyNa potrzeby transport krajowy rozwija się wiele gałęzi służących do pokonywania dużych odległości za pomocą różnych pojazdów. Środki transportu wykorzystywane w transport krajowy to przede wszystkim transport naziemny.

 

Istnieje też transport podziemny a za jego pośrednictwem można przenosić a raczej przesyłać towary lub surowce na bardzo duże odległości. Często poza granice kraju co już wykracza poza transport krajowy. W ramach tego transportu wyróżnia się transport rurociągowy. Polega ona na przesyle surowców energetycznych takich jak ropa czy gaz na bardzo duże odległości.

 

Często są to odległości wynoszące setki kilometrów lub nawet tysięcy. Oczywiście nim możliwe będzie korzystanie z tego typu środków transferu musimy czekać kilka lat na wybudowanie całej infrastruktury. To proces złożony trwa do kilku lat i rzadko zamyka się do transport krajowy. Na potrzeby transport krajowy nie stosuje się takich rozwiązań. Rurociągi wykorzystywane są też w przemyśle wydobywczym jako metoda wydobywcza. Na czym ona polega? Mianowicie na wpuszczeniu do rurociągu np. wrzątku po dotarciu do siarki rozpuszcza ją i można ją szybko wydobyć na powierzchnię..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega transport rurociągowy
Nick: